Projekts "Neokonservatīvisms un dzimtes piedzīvošana ikdienā un ticībā: sieviešu (ne)ordinācijas gadījums Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā" vērsts uz dzimumu nevienlīdzības mazināšanu un sieviešu diskriminācijas novēršanu Latvijā, piedāvājot jaunas, uz pierādījumiem balstītas interdisciplināras zināšanas, kā arī veicinot diskusiju par nevienlīdzības iemesliem, to realizēšanas mehānismiem un sekām, analizējot problēmu starptautiskā kontekstā pieaugoša neokonservatīvisma apstākļos. Izpētei izvēlēta dzimumu līdztiesības pieredzes Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā (LELB).

Projekta uzdevumi

  1. Gūt zināšanas par dzimtes piedzīvošanu, praktizēšanu, apspriešanu LELB draudzēs, atklājot faktorus, kas izraisa nevienlīdzību, kā arī par postsociālisma un globālas konservatīvas ietekmes lomu un baznīcu kā starpnieku un vietu, kur var izpausties dzimumu (ne)līdztiesība.
  2. Izpētīt mediju ietekmi un komunikācijas stratēģijas, izplatot ar dzimti saistītu informāciju, īpaši attiecībā uz sieviešu ordināciju.
  3. Analizēt un attīstīt nozīmīgu un lokāli pielietojamu teoloģisko perspektīvu attiecībā uz jūtīgiem, ar dzimti saistītiem aspektiem.

Metodoloģija projektā balstīta antropoloģiskā lauka darbā, kvantitatīvā izpētē, mediju studijās, teoloģisko tekstu izpētē un analīzē. Gūstot cēloņsakarību izpratni, tiks veicināta diskusija mērķa grupās – reliģiskajā vidē un organizācijās, un plašākā sabiedriskā kontekstā gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas atklātais 2021. gada konkurss.